Конспект уроку, « Кімнатні рослини., Навколишній світ, 2 клас (1-4) .

28.09.2015

Зверніть увагу:

1. Копіювання тексту дозволено тільки групі «Клуб Вчителів».

2. При оплаті по СМС, копіювання доступно відразу після оплати, незалежно від групи.

3. Внизу сторінки відібрані інші матеріали по даній темі — не забудьте їх подивитися!

4. Для пошуку конспектів, рекомендуємо використовувати пошук (вгорі сторінки).

5. Чому важливо сплатити конспект? — Тільки після оплати, ви отримуєте право на законне використання матеріалу!

Урок навколишнього світу у 2 класі (1-4)

Тема: Кімнатні рослини.

Цілі: 1) повторити класифікацію рослин, значення рослин у житті людини, познайомити з новою групою рослин — кімнатними рослинами; формувати поняття про правила догляду за ними і практичні вміння, перевірити знання назв кімнатних рослин;

2) розвивати пізнавальні здібності учнів; дослідницькі навички (вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки);

3) виховувати любов до природи і бережне ставлення до неї, прищеплювати інтерес до квітникарства.

Обладнання: живі кімнатні рослини (з назвами на горщиках), предмети для догляду за ними (лійка з водою, паличка, ганчірка), мультимедійне обладнання, комп’ютерна презентація з теми уроку, картки з завданнями, виставка книг про кімнатних рослинах, підручник Плешакова А. А. творчі роботи учнів, картки зі словами на дошці.

Хід уроку.

1.Організаційний момент.

Кожен день – завжди, скрізь,

На заняттях, у грі,

Сміливо, чітко говоримо

І тихенько сидимо.

Шановні колеги!

Тут прихована важлива частина конспекту.

Даний конспект є безкоштовним, але для його повного перегляду. Вам необхідно зареєструватися або увійти під своїм логіном.

Реєстрація на сайті є абсолютно безкоштовна і займе не більш 1 хвилини.

ФИЗМИНУТКА.

4. Формування умінь і навичок по темі.

1) Практична робота по догляду за кімнатними рослинами. (На партах горщики з квітами, робота в парах).

— До нас в гості прийшов квітникар (один з учнів в ролі квітникаря). Він дасть нам кілька порад по залицяння за квітами.

Квітникар: Рихлити грунт потрібно злегка на поверхні і тільки по краю горщика, щоб не пошкодити коріння. Поливати обережно, щоб не розбризкати землю. Вода повинна бути кімнатної температури, теплим, ні в якому разі холодною. Не замочіть листя, багато рослини цього не виносять. Один раз на місяць протирати гладкі великі листя вологою ганчіркою, щоб очистити від пилу.

2) Діти працюють в парах. Розпушують землю, поливають, обприскують або протирають листочки квітів. Звертають увагу і запам’ятовують назва кімнатного рослини, за яким вони доглядали на уроці.

3) Виступи 2-3 учнів про своїх улюблених кімнатних рослинах. Показують зображення або живу квітку і розповідають про них.

— Як ви думаєте, навіщо люди вирощують кімнатні рослини? (Діти висловлюються, читають текст в підручнику на стор 72).

— Турбота про кімнатних рослинах робить людину добрішою.

…Ти повинен над квітами нахилитися

Не для того, щоб рвати або зрізати,

А щоб побачити добрі їхні обличчя

І добре обличчя їм показати. (С. Вургун)

4) Кросворд «Кімнатні рослини». ( слайд 15).

1- «Зелений павучок» — рослина з довгими звішуються вусами, на яких виростають рослинки-дітки. (Хлорофітум)

2 — Рослина, яка має прізвисько «Ванька мокрий». (Бальзамін)

3 — Рослини із звисаючими гілками. (Традесканція)

4 — Рослина, яке схоже на зеленого їжачка. (Кактус)

5 — Рослина з товстими м’ясистими листям, що володіє лікарськими властивостями, застосовується для полоскання горла. (Каланхое)

6-Дуже поширене кімнатна рослина з квітами рожевого, білого, червоного кольору, які зібрані в парасольку. (Герань)

1

2 м

3 м

4 т

5 м

6 е

5.Підсумок уроку.

— Отже, хлопці, ми з вами бачимо, що кімнатні рослини – це джерело краси, гарного настрою, доброти, чистого повітря, здоров’я. Я бажаю вам полюбити їх і піклуватися про них.

3) Оцінка за роботу на уроці окремих учнів за усні відповіді, за творчі роботи, роботу з картками.

Прочитати матеріал підручника с. 70-73, завдання на стор 28-29 в друкованій зошити. За бажанням знайти матеріал по темах:

1. Шкідники кімнатних рослин.

2. Навіщо потрібен світло кімнатним рослинам?

3. Потрібно добриво кімнатним рослинам?

Оформлення довільне: малюнки, презентації, розповідь.

Авторські права: Нафикова Разіна Ільдаровна

Короткий опис статті: кімнатні рослини Урок навколишнього світу у 2 класі на тему « Кімнатні рослини». Цілі уроку: познайомити з кімнатними рослинами; з правилами догляду за ними; розвивати пізнавальні та дослідницькі сп рослини, Слайд, рослин, кімнатних, кімнатні, учнів, рослинах, рослинам, уроку, рослинами, щоб, кімнатним, відповіді людини, квітами, кімнатними, слайд, культурні, дикорослі, матеріал

Джерело: Конспект уроку, « Кімнатні рослини», Навколишній світ, 2 клас (1-4) » КОНСПЕКТИ УРОКІВ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ, СЦЕНАРІЇ СВЯТ — 4 ступені

Також ви можете прочитати