• Догляд за кімнатними рослинами

    Конспект заняття з трудової діяльності «Догляд за кімнатними рослинами.

    07.10.2015

    «Догляд за кімнатними рослинами»
    2 молодша група

    Мета: розвивати інтерес до кімнатним рослинам; уточнювати уявлення дітей про будову рослин, про функціональному значенні частин рослини; закріплювати знання дітей про потреби рослин у воді, світлі, теплі. Познайомити дітей зі способами змісту листя в чистоті. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до рослин і догляду за ними.

    Словникова робота: фікус, фіалка, папороть, пульверизатор.

    Попередня робота: розглядання кімнатних рослин, спільна робота по догляду за рослинами, робота за схемами «Потреби рослин», «Полив кімнатних рослин», «Будова квітки», вивчення прислів’їв про працю, читання віршів та загадок про рослини.

    Обладнання: фартухи для дітей і вихователя, лійки, клейонка, горщики з квітами, таз з водою, ганчірочки, пульверизатори, пензлики для протирання пилу, лист з загадкою, моделі – схеми.

    Хід заняття:

    Стук у двері. Вноситься Буратіно з листом і інструментами в мішечку.

    Буратіно вітається з дітьми.

    Вихователь: Ви впізнали, хто це до нас прийшов. Буратіно приніс листа, і хоче загадати вам загадку:

    «очищає Повітря, створюють затишок. На вікнах зеленіють, і взимку цвітуть»

    Буратіно: Правильно це кімнатні рослини.

    Вихователь: Для чого потрібні кімнатні рослини? (для краси, для затишку, вони очищають повітря).

    Вихователь: А ти, Буратіно, знаєш, із чого складаються наші рослини?

    Зараз наші діти покажуть тобі всі частини наших рослин. Діти підходять до вихователю, і на столі знаходять корінь. Показати на прикладі лука корінці. На що схожі корінці (нитки). Потім знаходять стебло і листочки.

    Вихователь: Що потрібно рослині, щоб воно росло. Вода, сонце, земля, повітря, доброта (Вихователь одночасно показує дітям схему «потреби рослин»).

    Вихователь: У Буратіно теж багато кімнатних рослин, але вони чомусь — то вони всі сумні і пилові. Він не вміє за ними доглядати. Буратіно приніс інструменти по догляду за рослинами, але не знає, як їх застосувати. Давайте розглянемо інструменти, які приніс Буратіно, і визначимо для чого вони потрібні (лійка – поливати, дерев’яна паличка — рихлити, пульверизатор — обприскувати, ганчірочки і пензлики стирати пил з листочків).

    Вихователь нагадує правила догляду за рослинами, звертається до Буратіно, щоб він теж дивився і запам’ятовував.

    Розпушування. Щоб земля була м’якою її потрібно рихлити, глибоко не можна, щоб не пошкодити корінці.

    Полив. «Носик лійки прислоню до горщика, щоб вода текла обережно, наллю її стільки, щоб квітка напився досхочу. Всі квіти живі, не можуть жити без води». Пропонує дітям 2-3 полити квіти.

    Вихователь: Буратіно, ти запам’ятав, як треба рихлити і поливати рослини.

    Вихователь: А тепер я нагадаю правила, як треба протирати листя від пилу. Ми з вами дихаємо носиком, а квіточки дихають листочками. Щоб вони могли дихати вони повинні бути чистими.

    Фікус будемо протирати вологою ганчірочкою. Кладемо на праву долоньку ганчірочку, а на ліву листочок і акуратно від стеблинки до кінця листочка будемо протирати.

    Папороть будемо обприскувати з пульверизатора.

    Фіалку будемо акуратно змітати пензликом, так як листя фіалки бояться води, вони можуть загнити.

    Розподіляємо, хто буде за якими рослинами доглядати. Одягаємо фартухи.

    Вихователь: Працювати треба дружно, намагатися робити все акуратно.

    Діти виконують завдання, вихователь в ході роботи допомагає їм радою, розмовляє з дітьми з кожним індивідуально про те, як називаються рослини. Вихователь зазначає старанних дітей.

    Вихователь: Які молодці наші діти, як добре у вас все вийшло. Буратіно ти все запам’ятав?

    Підсумок: Давайте згадаємо, що ми сьогодні робили? Для чого?

    Вихователь: Буратіно приніс вам за вашу допомогу і працьовитість зірочки. Діти прибирають всі інструменти та матеріали. Згадують, якими інструментами їм сподобалося працювати більше. Всі милуються чистими і красивими рослинами.

    Короткий опис статті: догляд за кімнатними рослинами Конспект заняття з трудової діяльності
    «Догляд за кімнатними рослинами» заняття, діти, руд, кімнатні рослини

    Джерело: Конспект заняття з трудової діяльності «Догляд за кімнатними рослинами»

    Також ви можете прочитати