План-конспект інтегрованого заняття з дітьми середньої групи «Знайомство з лікувальним кімнатною рослиною «Алое.

21.09.2015

План-конспект інтегрованого заняття з дітьми середньої групи «Знайомство з лікувальним кімнатною рослиною «Алое»

План-конспект заняття з дітьми середньої групи «Знайомство з лікувальним кімнатною рослиною «Алое».

Мета: Ознайомити дітей з новим кімнатною рослиною –«Алое». Пояснити назву рослини і його лікувальні властивості. Продовжувати вчити дітей описувати рослини, за найбільш характерними ознаками зовнішнього вигляду. Закріплювати знання дітей про назви рослин. (Малювання пензлем. Гуаш). Продовжувати вчити малювати пензлем предмет з натури. Підтримувати інтерес дітей до кімнатним рослинам і спостереженням за ними.

Підготовка до заняття:

Підібрати рослини для розглядання, (фікус, герань, фіалку поставити на стіл). («Алое» на початку заняття прибраний). Іграшка – Лунтік. Альбомні аркуші, гуаш, пензлі, банки з водою, ганчірочки (на кожну дитину) .

Хід заняття:

Діти сидять на стільчиках півколом

В: Здрастуйте, хлопці.

Діти: Здрастуйте.

В: – Хлопці, подивіться хто прийшов до нас в гості?

Д: Це Лунтік.

Л: — У мене є багато різних рослин, які мені подарували мої друзі. Але я зовсім нічого не знаю про кімнатних рослинах.

В:- Давайте, хлопці йому допоможемо і розповімо про наші кімнатні рослини. Лунтик сідай зручніше і слухай уважно.

В: – Хлопці, подивіться і скажіть, що стоїть на столі?

Д — Це кімнатні рослини.

В: — А чому саме кімнатні рослини?

Д — Вони ростуть у нашій кімнаті.

В:- Молодці! А як називаються ці кімнатні рослини?

Д — Фікус, герань, фіалка.

В: — А які у них листя за формою, розміром, кольором, поверхні?

Є у рослин квітки? Які вони і скільки їх? (відповіді дітей) .

В: – Хлопці, подивіться уважно і скажіть мені, яке кімнатна рослина я тримаю в руках? Правильно, це Фікус, а давайте розглянемо його.

В: – Саша, якого він розміру? («великий, схожий на дерево», відповідаючи на запитання діти встановлюють, що стебло у цієї рослини прямий, високий, листки великі, за формою овальні, темно – зеленого кольору, гладкі на дотик) .

В: –А що можна ще сказати про листочку Фікуса? (пропоную помацати листок) .

В: — Який він на дотик? (гладкий, блискучий) .

Після цього підбивають підсумок: що сказав про рослини кожен, як можна охарактеризувати рослина в цілому.

В: -Пропоную вам, хлопці також розповісти про інших рослинах, порівняти їх між собою за ознаками (чим вони схожі і чим вони відрізняються) .

В: – Молодці, хлопці! Ось бачиш Лунтік, скільки хлопці знають.

Л: – Так, молодці! Завдяки вам, хлопці, я дуже багато дізнався про рослини. Чим вони відрізняються один від одного, які у них листя і якого вони кольору. Я раніше думав, що всі рослини однакові. А виявляється це зовсім не так.

В:– Хлопці, а в мене для вас сюрприз. Подивіться, що є в мене?

Д:- кімнатна рослина.

В: — Так, я принесла вам нове кімнатна рослина, давайте з нею познайомимося.

В: –Дивіться і слухайте уважно. Я в руках тримаю нове рослина, яка називається «Алое», а в народі його називають просто «Домашнім лікарем» або «Столітник».

(Лунтік сміється над назвою).

В: – Так, Лунтик, ти не смійся, це рослина, так і називають «Столітник». А хочете дізнатися чому? (відповіді дітей). Тому що, це рослина дуже довго живе, і найголовніше може лікувати людей. Сік «Алое» допомагає і при нежиті і болю в горлі, і ранах і опіках. А квітів у «Алое» немає.

Л:- А як же отримати сік?

В: — Треба взяти листочок і вичавити сік (показ вихователя, потім просочити шматочок бинтика і покласти на приклад на ранку і ранка дуже швидко заживе.

Л: – Так! Дуже корисне кімнатна рослина. Ну, тепер мені зрозуміло, чому його так називають.

В: – Хлопці, подивіться на квітку і розкажіть про нього так само, як ви розповідали про інших рослинах. (Діти розглядають «столітник», описують його).

В: – Подобатися вам, «столітник»? Він залишиться у нас в групі. (відповіді дітей). – Давайте поставимо його на підвіконня.

В: Діти, а зараз я вам пропоную перетворитися на квіти.

Фізкультхвилинка «На лузі, ростуть квіти»

На лузі, ростуть квіти

Небувалої краси. (— руки в сторони.)

До сонця тягнуться квіти.

З ними потягнися і ти. (— руки вгору.)

Вітер дме іноді,

Тільки це не біда. (Діти махають руками, зображуючи вітер.)

Нахиляються квіточки,

Опускають листочки. (Нахили.)

А потім знову встають

і як І раніше цвітуть.

В: А тепер, хлопці, давайте намалюємо наше кімнатна рослина «Алое».

У чому росте рослина? Якої форми листя у «Алое»? Якого кольору? «На що схоже наше рослина на деревце чи кущик? Якщо стебло у «Алое»? Як ми будемо малювати наше рослина? (Діти малюють). Вихователь на поминає як правильно намалювати рослина.

Л: –Які гарні у вас вийшли кімнатні рослини! Дякую хлопці. Тепер, я багато можу розповісти своїм друзі, про кімнатні рослини. До побачення!

Короткий опис статті: кімнатні рослини алое План-конспект інтегрованого заняття з дітьми середньої групи «Знайомство з лікувальним кімнатною рослиною «Алое» ДОУ, дитячі садки, для вихователів, батьків, дошкільнята, розвиток дитини, ранній розвиток, навчання, середня освіта, виховання дітей, конспекти занять, ігри для дошкільнят, дитячі поробки

Джерело: План-конспект інтегрованого заняття з дітьми середньої групи «Знайомство з лікувальним кімнатною рослиною «Алое» — Для вихователів дитячих садків — Маам.ру

Також ви можете прочитати